АНОНСИ ЗУСТРІЧЕЙ ЗІ СПРАВЖНІМ

» ТЕНДІТНА СИЛА і не тільки у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-13. Вшанування Шевченка
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Бібліотеці імені Лесі Українки
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
» НЕПЕРЕМОЖНІ-28 о Дня Гідності та Свободи
» Згадуємо добрим словом Захисників України
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Новгород-Сіверському
» НЕПЕРЕМОЖНІ-26, Межигір’я
» ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
» "Мовою серця". Розмай вражень
» "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-11. День Незалежності
» ПО ЖИВОМУ
» ТЕНДІТНА СИЛА в Музеї Шістдесятництва
» "Тендітна Сила" йде в люди
» НЕПЕРЕМОЖНІ. День Києва-2107
» "Тарас Шевченко єднає народи". ЕМОЦІЇ
» ПЕРЕМОЖЦІ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" в номінації "ВІДЕОФОРМАТ"
» ПІДСУМКИ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу Тарас Шевченко єднає народи. Номінації НАЖИВО та МІЙ ШЕВЧЕНКО
» Вийшла друком моя "ТЕНДІТНА СИЛА"
» Роздуми про українську поезію
» Положення про ІІ Міжнародний проект-конкурс "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ"
» Українські Передзвони-10
» Мрії Небесної Сотні. Відзнаки Героїв
» ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДРУЗІВ - близьких і далеких, майбутніх і колишніх
» Презентація альбому "СОНЯХИ" В’ячеслава Купрієнка
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ - 9
» Мої Карпати
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1
» Час Візбора - 2016

© Тетяна Яровицина, 2011 » ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
 

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

Мистецько-просвітницький проект
"ЗНАЙ НАШИХ"
В Музеї української діаспори
(07.10.2017)

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

 

Я і гадки не мала, що пізнавати давню українську поезію може бути так цікаво! Тут тобі і цікавуща історично-культурна доповідь, і потужний арсенал "докотляревських" віршів, і авторські довідки, і можливість самонавчання, і перегуки з поезією сучасників! Але, мабуть, найголовніше в усьому цьому - не що, а як і з ким! Коли бачиш натхненні очі організаторів і їхнє суцільне самозаглиблення в тему, тоді мимохіть відкриваєшся назустріч, робиш для себе безліч відкриттів, відсвіжуєш у пам'яті, що і Гетьман Мазепа писав непогані вірші, і творець першої у світі Конституції Пилип Орлик - теж!Крім того, вчора відкрила для себе прекрасний український гурт MniShek! Вони дивовижно наші!

По закінченню заходу не могли розійтися. Було враження, що ми 500 років знайомі, і що цей день тривав років з двадцять!.. Заради такого варто жити! Наступна тема - післябарокова українська поезія. Долучайтеся!

Ігорю Двигало! Вдячна, що запросив і не проминув нагадати!

Тепер - слово натхненникові проекту Назару Розлуцькому.
 

"Отож, Велика Жовтнева ̶С̶о̶ц̶і̶а̶л̶і̶с̶т̶и̶ч̶н̶а̶ ̶Р̶е̶в̶о̶л̶ю̶ц̶і̶я̶ Культурна Двіжуха, про яку так довго говорили ̶б̶і̶л̶ь̶ш̶о̶в̶и̶к̶и̶ організатори, звершилася! У Музей української діаспори відбувся творчий вечір Українська поезія докласичного періоду, яким відкрився наш мистецько-просвітницький проект ЗНАЙ НАШИХ.

Сама атмосфера старовинного особняка на Печерську, який люб'язно відчинив свої двері для відвідувачів учорашнього заходу, повністю відповідала духу епохи Пізнього Ренесансу і Бароко! Тож вдалий початок було гарантовано зручною локацією! А решту зробили самі учасники творчого вечора і його глядачі!

Почав наш мистецько-просвітницький захід лірник і кобзар Юрко Ягусевич Jurij Molfar, який заспівав художні пісні доби Бароко в оригінальний, притаманний ХУІІ століттю спосіб.


Відтак перейняв естафету Назар Розлуцький зі своєю лекцією про історичний контекст Ренесансної і Барокової епох на вкраїнських землях. Також він представив присутнім творчість поетів Павла Русина, Івана (Яна) Жоравницького та Івана Величковського.
Після цього виступали гості заходу та організатори, які представляли віршотворців тих часів, а також свої власні творчі здобутки. Серед них були Злата Біневич, Ігор Двигало, Саша Кучеренко, Мечеслав Антон, Тетяна Яровицина, Ора Зірниця. Від них присутні довідалися про життя та творчість Себастіяна Кленовича, Данила Туптала, Лазаря Барановича, Касіяна Саковича, Симона Симоновича, Івана Величковського, та, звісно, Григорія Сковороди.

На вечорі було згадано про вплив мистецьких течій Західної Європи на Україну та їх трансформацію на українських землях, про античні віяння епохи Відродження у творчоті українських авторів та релігійно-філософські віяння поетів барокової доби, про українську аристократію, для якої складати вірші було звичним явищем, про відродження та новий занепад православної церкви і відображення цього у творчості її ієрархів. Просвітницький контекст нашого вечора гармонійно доповнював атмосферу творчості, яка панувала на ньому.

І логічним завершенням заходу став виступ феєричного фолк-рок гурту "MniShek"! Ці запальні хлопці-музиканти та їхня чудова вокалістка поставили достойну крапку у завершенні такого атмосферного дійства!

Отож, тепер подяки:
Дякую всім вищепереліченим учасникам нашого чудового вечора!
Дякую своїм напарникам по команді: моїй коханій дружині Zlata Binevych та невтомному Igor Dvigalo, Дякую Anton Novalenko, який, хоч і не був, але допоміг із доставкою апаратури!
Дякую глядачам - які прийшли і підтримували нас протягом усього заходу!
І, насамкінець, дякую своєму рідному Музею української діаспори, який гостинно надав нам приміщення!

До нових зустрічей! Уже невдовзі!"

 Всего комментариев: 0