АНОНСИ ЗУСТРІЧЕЙ ЗІ СПРАВЖНІМ

» ТЕНДІТНА СИЛА і не тільки у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-13. Вшанування Шевченка
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Бібліотеці імені Лесі Українки
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
» НЕПЕРЕМОЖНІ-28 о Дня Гідності та Свободи
» Згадуємо добрим словом Захисників України
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Новгород-Сіверському
» НЕПЕРЕМОЖНІ-26, Межигір’я
» ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
» "Мовою серця". Розмай вражень
» "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-11. День Незалежності
» ПО ЖИВОМУ
» ТЕНДІТНА СИЛА в Музеї Шістдесятництва
» "Тендітна Сила" йде в люди
» НЕПЕРЕМОЖНІ. День Києва-2107
» "Тарас Шевченко єднає народи". ЕМОЦІЇ
» ПЕРЕМОЖЦІ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" в номінації "ВІДЕОФОРМАТ"
» ПІДСУМКИ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу Тарас Шевченко єднає народи. Номінації НАЖИВО та МІЙ ШЕВЧЕНКО
» Вийшла друком моя "ТЕНДІТНА СИЛА"
» Роздуми про українську поезію
» Положення про ІІ Міжнародний проект-конкурс "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ"
» Українські Передзвони-10
» Мрії Небесної Сотні. Відзнаки Героїв
» ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДРУЗІВ - близьких і далеких, майбутніх і колишніх
» Презентація альбому "СОНЯХИ" В’ячеслава Купрієнка
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ - 9
» Мої Карпати
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1
» Час Візбора - 2016

© Тетяна Яровицина, 2011 » "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
 

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ 

«ВОЛЯ ГРОМАДИ.
Червона доріжка Гідності»,

 до 26-ї річниці Незалежності.
Маріїнський парк. Київська Троянда

        НОВИНИ *  ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ


Так склалося, що на День Незалежності України Благодійному проекту НЕПЕРЕМОЖНІ випала честь взяти участь у фестивалі «Воля Громади. Червона доріжка Гідності», який проводився у форматі церемонії визнання та відзначення героїв сьогодення ― волонтерів ― у павільйоні "Київська Троянда", що в Маріїнському парку Києва.

Ініціаторами фестивалю є ГС «Воля Громади» та ГО «Вольниця», які було створено під час Революції Гідності для підтримки та консолідації громадських організацій, ініціатив та об'єднань і формування в Україні нового суспільства, основою якого стане свідома громада патріотів, що є запорукою духовного та соціального розвитку України. До подій на Майдані активісти об’єднань 17 років опікувалися молодіжними проблемами і екологічними питаннями, заснувавши ГО "Рух За Затишну Землю" (донині особисто опікуються Солом'янським парком і допомагають іншим екологічним ініціативам). Президент "Волі Громади" Дмитро Рутковський пройшов весь Майдан, 18-20.02 стояв на барикадах на вул. Інститутська. 

Партнери фестивалю - фірма квітів "Камелія", МФО "Інтеркультура", Благодійний фонд "Дитинець", БО "Благодійний фонд "Лелекера", Ініціативна молодь Солом’янки.


 

Третій рік поспіль організатори проводять цей захід задля об’єднання таких, як і вони самі ― патріотично налаштованих, з активною життєвою позицією, небайдужих громадян, що своїми мріями та ініціативами втілюють у життя зміни, яких сьогодні потребують українське суспільство та держава. Метою заходу є підняття престижу громадської діяльності в Україні та відзначення найкращих серед волонтерів і громадських активістів. Тож кульмінацією події є привітання номінантів, які здобули право пройти Червоною доріжкою Гідності. Звісно ж, таких виявилося багато - понад 150 осіб (громадських об’єднань) з різних куточків України. Звісно, доїхати до столиці цього дня мали змогу не всі.


Під час спілкування зі співорганізаторами щодо критеріїв оцінювання, наявності конкурсного відбору достойників, я почула те саме, що хотіла.

"Від самої процедури конкурсу ми відмовилися ще минулого року, тому що в процесі підготовки зрозуміли, що неможливо оцінити навіть через голосування, що було організовано на інтернет-сторінці, найбільш або найменш достойних: волонтерів, що допомагають в АТО, або шиють сітки/одяг, або працюють з дітьми-сиротами, переселенцями, займаються екологічними проблемами, співають, пишуть вірші.... Тому ми відзначаємо небайдужих патріотів України, які знаходять час і можливість допомагати іншим, бути в найгарячіших точках країни, бо цього прагне їх щира душа і полум'яне серце, ті, що стоять на захисті найвищих цінностей Гідності, Свободи і Любові!!!" - зазначає одна зі співорганізаторів фестивалю та невтомно-чарівна ведуча Юлія Холодна.

Дійсно, як можна оцінити достойнішого між двох людей: пенсіонера, який щодня невтомно плете маскувальні сітки для наших захисників, та волонтера, який зробив понад 200 концертів на передовій, а, отже, - дав духовну точку опори душам вояків? Ці титанічні зусилля мають не конкурувати, а додаватися. Тим ми і сильні.

На фестивалі була можливість познайомитися з іншими учасниками, знайти однодумців, заявити про себе та свої проекти, поділитися досвідом. Номінації, за поданими заздалегідь заявками, були такі:

Учасник – волонтер за номінаціями:

o        Воїн Світла - 29 номінантів

Людина, яка стоїть на захисті ідей Гідності, Свободи та Любові, якими вона керується у своєму житті. Внутрішній Вогонь такої людини здатен підняти її до такого рівня Величі Душі, який дає могутню Силу, що долає страх, байдужість та малодушність. Ця людина здатна запалювати інших своїм прикладом нескореності та боротьби.

На жаль, на церемонію вшанування не встигла, світлин не маю. Але пробігшись очима по прізвищах номінантів, уже знаю, про кого я Вам розповім. 

Оксана Радушинська – єдина в Україні волонтер-візочниця, котра з квітня 2014 р. регулярно організовує волонтерсько-культурологічні поїздки в зону АТО і безпосередньо бере участь у всіх заходах волонтерського колективу, спрямованих на співпрацю з військовими і цивільним населенням у зоні АТО; голова ГО «Творча сотня «РУХ ДО ПЕРЕМОГИ», організаторка благодійних концертів для військових по Україні і в зоні АТО, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ст., почесна громадянка м.Старокостянтинова, член Національної Спілки письменників України, Національної Спілки журналістів України, Міжнародної Співдружності письменницьких Спілок, міжнародної громадської організації «Жінка ІІІ тисячоліття», лауреат премій: «Благодійна Україна - 2015», «Коронація слова», «Жінка ІІІ тисячоліття», «Українська Мадонна», «Українська Мадонна десятиліття», «Золотий лелека», ім. Олеся Гончара, ім. Богдана Хмельницького, ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото», «Благовіст», «Гранослов», «Кришталеві джерела», «Подільський Оскар», «Провославна моя Україна», «Скарби землі Болохівської», «Корнійчуковської премії», Кабінету Міністрів України, володарка Гранта Президента України для обдарованої молоді, авторка 25-ти книг поезії та прози для дітей і дорослих, радіоведуча Старокостянтинівського районного радіомовлення, теле- та радіоведуча ХОДТРК «Поділля-центр», кореспондент газети Хмельницької міської ради «Проскурів», громадська діячка, волонтер...

Нормальний такий тест на повносправність для здорових і байдужих - поставити свої здобутки поряд.

o        Берегиня  -  25 номінантів

Жінка-Мати, Жінка-Сестра, Жінка-Дружина, Жінка-Донька. Жінка, яка завдяки наповненості любов'ю, природній потребі віддавати, турбуватися, обігрівати, оберігати життя, яке вона приносить у світ, силою своєї Молитви створює Покров-Оберіг Життя.
 


o        Квітка-душа - 16 номінантів

Людина-уособлення найкращих якостей рідної землі - сили і жертовності, самовідданості і щирості, глибини душевного співчуття і тепла. Допомога такої Людини підтримує, захищає і надихає. Людина - Квітка українського Народу.
 

 

o        Натхнення Майдану - 40 номінантів

На творчості таких людей тримався Дух Майдану і дотепер живиться силою їх таланту, що втілюється в різних видах мистецтва. Що б не робила така людина: писала вірші або прозу, співала, створювала музику або малювала тощо - її життєва енергія вирує, руйнуючи стереотипи, витісняючи старий рабський світогляд Новим, що ґрунтується на Гідності, Свободі та Любові.
 

o        Неопалима купина - 3 номінанти

Люди, яких не зламали життєві випробування, і вони, не зважаючи на втрати та біль, зберегли в своєму серці бажання жити, Віру у Світло і Любов. Являючи собою яскравий приклад незламності Духу, вони допомагають іншим не втратити Віру в себе та людей.
 

o        Згуртовані мрією - 34 номінанти

Громадська організація або ініціатива, що об'єднала близьких по духу людей навколо спільної Ідеї-Мрії та стала Родиною однодумців. Це люди, які здатні самоорганізовуватись та плідно працювати разом.
 

o        Легенди громадського руху - 4 номінанти

Громадські діячі та організації, що починали свій шлях разом з молодою незалежною Україною і до сьогодні є зірками громадського Руху, які осяюють дорогу новим ініціативам та організаціям.

o        Вартовий затишку землі - 4 номінанти

Люди, що піклуються про Землю як про Спільний єдиний для всіх людей Дім, і роблять це за покликом власного серця. Вони відчувають важливість відновлення зв’язку Людини із Землею як Колискою Життя.


Отже, обравши найближчий для нас формат участі "Згуртовані мрією", ми долучилися до концертної програми фестивалю. З огляду на зайнятість у інших заходах, оминули в часі і просторі Червону доріжку, якою пройти насправді було б ніяково. Ну такі ми...

Подання щодо Благодійного проекту "НЕПЕРЕМОЖНІ" (започаткованого у 2014 році з метою підтримки важкопоранених воїнів), робила я, тож мене і відправили отримувати подяку очільникові проекту В’ячеславу Купрієнку - знаному автору-виконавцю, волонтеру, який підтримує українців і на передовій, і у шпиталях, і у військових частинах, і на майданах, і на  майданчиках міст України (здається, вже всі знайомі із силою його пісень). Він, власне, і уособлює цей проект; моя справа нехитра - згуртувати мрією неповторні творчі одиниці; їхня справа - зібратися для проведення n-ного благодійного концерту і подарувати годинку-другу добра і надії людям.
 


 

Якби ж то актив команди міг з’явитися у повному складі і пройшовся Доріжкою Гідності, це посилило б моє особисте відчуття свята і власної елементарної значимості! Проте на цей час більшість наших творців ще не доїхала до міста з відпусток, тому аж наприкінці дійства, після проведення "Українських Передзвонів" на Трухановому Острові, ми скромно висадилися у якості звичайнісінького, дещо змоклого і втомленого творчого десанту.
 


 

На щастя, з нами таки була одна надзвичайна людина  - поетеса з Хмельниччини Олена Іськова-Миклащук, співавтор пісень В’ячеслава Купрієнка та часточка нашого проекту, творчий склад якого не обмежується самою столицею. Ще одній часточці проекту - поету Ігорю Рубцову завдячуємо чудовими світлинами. 

Але досить про себе самих. Безмежно раді були побачити в номінантах згуртованих мрією подвижницьку ініціативу біліотекарів та небайдужих громадян Солом’янського району - "БЛОК-ПОСТ МИЛОСЕРДЯ", більш відому як НЕДІЛЬНИЙ ОБІД У ШПИТАЛІ.
 

 

І досі дивуюся, як вони, вперше взявшись до справи, кожної неділі другий рік поспіль утримують свій блок-пост. Щиро кажучи, мені невідомо, хто саме у них головує, але щоразу у їхніх недільних звітах я бачу рідні обличчя: Іванни Щербини, Марії Морозенко, Орисі Чухрій, Лариси Кондратюк, Оксани Овчарової, Олени Мілевської...
 

 

  


Пам’ятаю, як важко дівчата починали. Завоювати довіру з боку лікарського складу було вкрай важко. Виснажували неодноразові перемовини, узгодження дозволеного меню і переліку заборонених продуктів, аби вдовольнити апетит поранених захисників, і не зашкодити їхньому заслаблому здоров’ю водночас. Але, погодьтеся, це справжнє диво - відчути в палаті аромат домашніх страв, зготованих зі щирою любов’ю. Хлопці дуже вдячні, з нетерпінням чекають неділі. А дівчата відчувають потребу в собі і не можуть зупинитися. Впевнена: цей незвичайний блок-пост стоятиме до перемоги Милосердя і Здоровго Глузду.
 

Колись я навідувалася до них, але обставини змусили трохи пригальмувати. Тож поки що роблю те, на що вистачає Тендітної Сили... Якщо чесно, буває так, що її стає тільки на слово... На слово про достойніших за мене...


СПИНИСЯ, БАЙДУЖОСТЕ!  

Письменниці Марії Морозенко
та бібліотекарям
Ксенії Палій, Іванні Щербині,
Ларисі Кондратюк,
Оксані Овчаровій,
Орисі Чухрій…

«Спинися, байдужосте!» –
кличе блокпост Милосердя.
Уклякни й помисли,
а здужаєш – просто відчуй
чуже божевілля
тоді, як (ми люди відверті!),
безтямно живеш
і під себе гребеш досхочу.

Ніщо не пече
у твоїй кучерявій макітрі,
коли ти дожовуєш
свій кількаярусний стейк,
а хворе дитя
заощадження власні нехитрі
пораненим жертвує,
бо – милосердя святе?!!

Невже розуміє,
як неня, втомившись від ліку,
навпіл роз-
ривається серед нестатків своїх
в болючій німоті:
ці гроші – малечі на ліки
чи славному воїну
на життєдайний пиріг?

Скупий на поради
життя безтурботного клекіт.
Вимолюй, матусенько,
відповідь у самоти:
тобі – до аптеки
чи, може, – до бібліотеки,
де рідні довкола
і всі незаможні, як ти?

Зітхнеш – і спровадиш
набридливі думи-печалі,
і духом зігрієшся
в ко-ло-во-ро-ті добра…
Либонь, вже чекають
Недільний Обід у шпиталі,
який із піснями
готують матуся й сестра –

(чиїсь) тим, хто вижив
у вирві пекельного бою,
а доти – на сході,
боронячи світло, стояв...
У серці країни
триває війна із тобою,
байдужосте сита!
Його. І твоя. І моя.

© Тетяна Яровицина


Крім цих дивовижних і справді достойних номінантів я бачила багато тих, кого знаю і шаную, і безліч тих, з ким іще не знайома. Цікаво було ознайомитися хоча б зі списком номінантів. Наразі просто дякую всім, що вони є у моєї країни!
 
Організатори фестивалю, як і збиралися, влаштували для волонтерів справжнє свято визнання і пошани, адже саме завдяки своїй наполегливості, невгамовності та вірі вони закладають міцний фундамент вільної України. 

Творімо історію разом! Відшукуймо волонтерські починання та повідомляймо Оргкомітету Волі Громади про потенційних номінантів на наступний рік
 

 

 Всего комментариев: 0