АНОНСИ ЗУСТРІЧЕЙ ЗІ СПРАВЖНІМ

» ТЕНДІТНА СИЛА і не тільки у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-13. Вшанування Шевченка
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Бібліотеці імені Лесі Українки
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
» НЕПЕРЕМОЖНІ-28 о Дня Гідності та Свободи
» Згадуємо добрим словом Захисників України
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Новгород-Сіверському
» НЕПЕРЕМОЖНІ-26, Межигір’я
» ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
» "Мовою серця". Розмай вражень
» "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-11. День Незалежності
» ПО ЖИВОМУ
» ТЕНДІТНА СИЛА в Музеї Шістдесятництва
» "Тендітна Сила" йде в люди
» НЕПЕРЕМОЖНІ. День Києва-2107
» "Тарас Шевченко єднає народи". ЕМОЦІЇ
» ПЕРЕМОЖЦІ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" в номінації "ВІДЕОФОРМАТ"
» ПІДСУМКИ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу Тарас Шевченко єднає народи. Номінації НАЖИВО та МІЙ ШЕВЧЕНКО
» Вийшла друком моя "ТЕНДІТНА СИЛА"
» Роздуми про українську поезію
» Положення про ІІ Міжнародний проект-конкурс "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ"
» Українські Передзвони-10
» Мрії Небесної Сотні. Відзнаки Героїв
» ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДРУЗІВ - близьких і далеких, майбутніх і колишніх
» Презентація альбому "СОНЯХИ" В’ячеслава Купрієнка
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ - 9
» Мої Карпати
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1
» Час Візбора - 2016

© Тетяна Яровицина, 2011 » УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
 

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

12 й фестиваль
«УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ»,
присвячений Дню Соборності України.
Будинок письменників НСПУ

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ


Щораз то легше писати звіт про фестиваль. За наявності такої кількості відгуків лишається лише подякувати всім нам, що ми є та підвести підсумки, пересипавши їх фотографіями учасників (яких також безліч).

Нагадуємо, що кількість унікальних учасників "Передзвонів" за чотири роки його проведення перевалила за 300. Дванадцяті Передзвони виявилися дуже плідними. Щонайменше 30 творчих людей, яких ми з таким нетерпінням чекали, долучилося до нас уперше. На них і сфокусуємо свою увагу. Більшістю з них ми завдячуємо фестивалю "МОВОЮ СЕРЦЯ" (Роман Бойчук та Оля Бреславська) та Міжнародному проекту-конкурсу "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ" (Галина Яблонська)

Історія фестивалю:  УП-1,    УП-2    УП-4    УП-5    УП-6    УП-7    УП-8   УП-9   УП-10   УП-11

Тимчасом ми прагнемо вдосконалитися, накачати організаторські м’язи і загартувати витримку, бо масштаби фестивалю потроху переростають наші скромні можливості. Тому питання творчої дисципліни є актуальним, як ніколи. Попри нашу радість бути поряд.

Тетяна Белімова, співорганізатор фестивалю: "12-ті УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ відбулися. Плюсик до карми всім тим, хто вчора був із нами бодай подумки, хто читав вірші, співав, грав, розказував про себе, хто приїхав попри погодні умови та інші обставини. Ми старалися почути кожного і приділити увагу, хвилювалися, співпереживали, плакали і сміялися разом із вами. Власне, для цього і задумували наш фестиваль, коли нас збиралася жменька - під Музеєм голодомору: хотіли бачити друзів та однодумців, об'єднувати тих, хто дивиться в одному напрямку.


Співорганізатори фестивалю Олександр Ліщенко та Олена Коломієць

Попри всі недоліки і проблеми, які ми долаємо й будемо долати, ми певні, що основне своє завдання Передзвони виконали й утворили нову географію українських сердець. Тож дякуємо всім учасникам 12 Передзвонів, бажаємо вам творчого натхнення і гарного настрою! Чекаємо на наступні зустрічі!"

В’ячеслав Купрієнко, член оргкомітету фестивалю: "За всю історію існування "Передзвонів" два чи три фестивалі я пропустив, тобто більшість "Передзвонів" я відчув своїм серцем особисто. Отже, зроблю невеличкий висновок.
1. Кількість учасників та глядачів постійно зростає - це видно неозброєним оком.

2. Якість поетичного слова та музичних виступів, якщо не зміцнюється, то цементується. Тобто кількість "прохідних" виступів дедалі зменшується. Оскільки конкурсу як такого немає, то реально він відбувається завдяки особистим запрошенням організаторів. Це плюсики організаторам. 3. Фестиваль молодшає, якщо казати про вік учасників. Вік глядачів поки не змінюється. 4. Географія розширюється. 5. Голос передзвонів чують все більше людей, хоча ресурси чисто волонтерські, тим не менш крок за кроком і... все буде! Головне якість! Буде якість - думав написати - буде кількість, але ні - це не гарантовано! Буде якісна кількість.6. Мені дуже сподобалася ідея (чи не вперше?) спеціального гостя - це дуже класно, її треба продовжувати. Талантами українська земля ніколи не збідніє, треба лише вишукувати та запрошувати одну/дві яскравинки. 7. Навіть не цього разу, а трохи раніше фестиваль став дійсно питомо українським. Власне це й була його головна мета. Як на мене, то саме такі невеличкі реальні проекти, що беруть витоки з самого серця народу і є тим, що зветься Україною. 8. Кількість охочих більшає, грамоти закінчилися на 40-му учасникові,)) тобто всього було аж 57. Це говорить про те що престижність фестивалю зростає! З чим і вітаю усіх нас! Це, звісно, додає певні вимоги до організаторів, щоб дисциплінувати процес.)) Класна була ідея з чітким регламентом, загальним списком учасників, та часом кожного виступу! Але ж творчі люди за своєю суттю безладні, то гайки ще трохи можна прикрутити.)))
Радий був усіх бачити! Шкода що не всіх, хто відзначився у першій половині фестивалю."

За традицією фестиваль відкрив Олександр ЛІЩЕНКО, прочитавши Шевченкове "У неділеньку, у святую", і ми розпочали.

Тетяна Череп-Пероганич, поетеса. Натхненниця порталу "Жінка-Українка": "Фестивалів багато, але не в усіх їх таке велике серце, як у Народного мистецько-історичного фестивалю "Українські Передзвони". За позитив і завжди тепле, щире слово для всіх учасників дякую невтомним організаторам."

Галина Виноградська, поетеса, етнолог, співробітник Львівського Музею етнографії та художнього промислу

"Для початку скажу: було дуже класно, але мало! :) Не встигла наобніматися і поспілкуватися з Тетяною Яровициною, яка так вміє запрошувати, що не приїхати я просто не могла :) Але впевнена - ще будуть у нас триваліші творчі нагоди!!!! Дякую усім - насамперед організаторам, які вже вдванадцяте поспіль гуртують таке добірне творче товариство. Зокрема Тетяні Яровициній і Тетяні Белімовій, голові оргкомітету Олександру Ліщенку. Моїй творчій колезі Лілії Батюк-Нечипоренко за гостинність і домашній затишок для подорожньої ;) І всім-всім колегам з Києва і Київщини, Житомира, Кривого Рогу, Вінниці і інших місцевостей за теплу атмосферу, чудові твори і за ту щиру Соборність, яку ми разом творили! До нових ПЕРЕДЗВОНІВ!!!"

Тетяна Прозорова, поетеса, вчитель (м. Кривий Ріг)

"Тут немає випадкових людей... тому й атмосфера тепла і дружня... кожного тут чекали і хотіли чути... В цім домі зібрались ті, хто любить Україну і вірить в неї, занепокоєний її долею... власне,нашою долею, адже одне від іншого відділити неможливо. Тут всі всіх знають, як не в житті, то по думкам, віршам, мелодії серця... а з друзями зустрітися завжди добре. Не вистачить і життя, щоб сказати кожному з нас все, що на серці...Звучали по-справжньому палкі, хвилюючі душу твори. Україна жива й житиме, в своїх надзвичайних людях!"
Інеса Доленник, поетеса, член НСПУ, філолог (м. Кривий Ріг)

"Фест "Українські передзвони", на якому мені пощастило бути, я згадую із вдячністю і захопленням від спілкування з талановитими українськими  поетами, яких раніше знала лише по ФБ. Розвіртуалюватися - це круто! Ніщо й ніколи не замінить живого спілкування... Все було просто, щиро, майже по-родинному. А ми ж і є велика українська родина, і кожному з нас болить ця війна, ця корупція... Дві Тетяни, ви - диво, бо створили диво.  Деякі поезії були на рівні геніальності. Це потрясіння й досі живе в мені. Дякую, дякую і ще раз дякую, бо справді вважаю, що провести 12 "Українських передзвонів" - майже подвиг, особливо останнім часом..."

Віктор Крупка, керівник вінницької літстудії "Вітрила". Поет, літературознавець, викладач вінницького педуніверситету

"Учора на 12-их Українських Передзвонах усі ми стали співтворцями чогось нового, ще не до кінця нам зрозумілого, але нашого, рідного. Колись одна мудра людина сказала, що поезія не повинна відразу привідкривати усі свої таємниці, але однозначно має єднати нас, однодумців… І добре, що є люди, які це розуміють і роблять усе можливе, щоби ми збиралися у єдиному пориві творення прекрасного. Дякую за це усім організаторам і вірю, що, проходячи маленькими кроками поетичним безмежжям, ми засіваємо нові життєствердні обрії нашої України."

Віктор Крупка приїхав не сам, а з чудовою вінницькою поетесою Іриною Федорчук. Ірина філолог, член НСЖУ, представниця літоб’єднання "Імпреза"

Добрий друг фестивалю Віталій Савчук з с. Новгородки, що на Кіровоградщині, приїхав не сам, а із дружиною та молодою поетесою Любов’ю Єременко

Місто Житомир представляв чуттєвий і поетичний прозаїк, вправний фотограф, вчитель біології та ставний чоловік  Петро Кухарчук, якому ми дякуємо за чудові світлини!

Місто Чернігів представляли Ліна Ланська та Олена Грицюк. Оленка в нас була вперше,

у постфестивальному спілкуванні щиро дякувала і розповідала про безкоштовні курси української в Чернігові, які творять дива, бо цікаві.

Також уперше до нас завітала прекрасна Єлена Дорофієвська з м. Вишгород, що під Києвом. Поетеса, викладачка зі східних танців, мама трьох дітлахів, світлячок...

Київщину також представляли письменниця Ольга Моцебекер,

Марина Панфьорова (вона родом з Донеччини)

та юна Юлія Пархоменко.

Не можу не згадати про шалено талановиту Софійку Жукову з Бородянки Київської області, яка у свої юні роки є не тільки чудовою виконавицею, але й провідником життєвої мудрості.

Одещину представляла переможниця Номінації "Кращий прозовий твір про Шевченка", юна поетеса Софія Орліогло. Цьогоріч Софійка стала студенткою Могилянки.

"Почином" Харківщини виявився скромний і водночас чудовий поет Володимир Михайленко. З ним ми познайомилися на одному з харківських фестивалів.

Ну й зірочкою, на яку ми всі з нетерпінням чекали, була українська співачка з Криму Юлія Качула, авторка проекту перекладів світових шлягерів "Слухай українською", дочка прекрасного поета Віктора Качули. Їхня з батьком пісня "Накримилось" - це те, заради чого варто було майже добу потерпати в дорозі, у заметах, на блокпостах. Дякую всім, хто допоміг Юльці дістатися до нас і зрозуміти: її тут чекають!
 

Юля, крім того, що відважна, ще й дуже чиста, ніжно-лірична. Тут-таки й народився імпровізований дует її та В’ячеслава Купрієнка з піснею "Хто ти?" на слова Світланки Дідух-Романенко.

Тепер повернімося до наших киян.

Тут варто відзначити Освітньо-мистецький проект "ЗНАЙ НАШИХ" в особі Назара Розлуцького, потужного молодого поета, учасника АТО, який просто перевернув мій світ протягом прочитання одного вірша за мотивами бойових дій,

та його творчого побратима - автора-виконавця Ігоря Двигала, який є лідером гурту "НЕЗАБУТІ", що відроджує в музиці українську класику (Міха Невідомський прийшов підтримати товариша аж із лікарні.)


Хлопці разом із поетесою Златою Біневич проводять цікавезні просвітницькі

історико-літературні лекції та читання. Взяти участь у проекті може чи не кожен адекватний охочий.

Також невеличкий відтинок часу було присвячено презентації колективної патріотичної збірки "Вітри часів" (укл. Антоніна Спірідончева).

Історія цієї книжки непроста. У 2015 році, на першій хвилі "втоми від війни" Тоня відібрала написані в різні роки різнопланові вірші з доробку 10-ти київських поетів, а потім узгодила їх з авторами. Крім віршів на тему Майдану і війни  у збірці багато творів на історичну тематику, творів із краєзнавчими і екологічними акцентами. Отже, у збірці ви можете знайти вірші теперешніх переселенців, і учасників АТО, і волонтерів і просто небайдужих киян. Протягом майже трьох років охочих до меценатства не знайшлося, і Тоня прийняла вольове рішення: видаватиму будь що. Подробиці вона замовчує. Скажу одне. Книжка є некомерційним проектом і розповсюджена бібліотеками Києва. І ще одне: дякую, Тоню, за поступ.

А тепер звернімося до хронології виступів киян.

Здається, вперше до нас завітала володарка голосу-дзвіночка виконавиця авторської пісні Анна Калита,

Відкриттям для мене стало те, що чуттєва київська поетеса Лілія Батюк-Нечипоренко у нас ще й чарівно співає!

Юна і прекрасна Марія Кука зачарувала нас акапельним виконанням пісень.

Літстудія "Горлиця" при Кафедрі української філології та східних мов на чолі зі співорганізатором Передзвонів Оленою Коломієць познайомила нас із юним поколінням поетів: Марією Сурмачевською

Юрієм Назаренком

та з віршами поетів уже знаних,

як то Тетяна Домашенко, Антоніна Листопад, Лілія Завойська (пані Лілія у нас уперше).
 

Молода сучасна поетка Марина Целуйко поділилася неординарним баченням світу.

Людина з великими щирими очима і глибокою зрілою поезією - Тетяна Шпичук

Також звучали вірші Світлани Горбач

Поліни Горлач

Олега Барабаша

Тусі Трач

Власні пісні співала виконавиця Тетяна Мірошниченко

Талановитий читець родом з Луганщини, переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів Микита Чуканов звернув наш зір до Івана Франка

До нас долучилися митці вже знані: володар потужного баритону Віктор Омельченко

та носій старовинних традицій Тарас Силенко

Довершив і без сумніву перевершив усі очікування Акапельний вокальний гурт "Asteri"

Решті з Вас, давні і добрі друзі, можу лише подякувати, перерахувавши Ваші імена. Нас стає так багато, що... Олександр Козинець, Мальва Світанкова, Тетяна Герун, Олена Коленченко, Тетяна Домашенко, Віталій Савчук, Олена Зінченко, Олег Максименко, Олександр Кучеренко... Кого забула, називайтеся! Всі ви дорогі і безмежно красиві. Відкрию страшенну таємницю. Я дуже люблю ці звіти, бо вони ілюструють не лише творчий обшир української сучасної культури, а й вродливі, осмислені ОБЛИЧЧЯ! Дивлюся і млію... Ну чесно! На, щастя, є чудові фотоальбоми від Петра Кухарчука та Антоніни Спірідончевої

Питаєте, що може сказати поет за 1 хвилину? !!!

А наостанок декілька слів про українські книжки.

Страшенно приємно було упорядковувати виставку авторських книжок друзів. Видані коштом видавців і власним коштом, вони живі, справжні, їх можна торкнутися, прочитати, і повернутися згодом... Шанувальники поезії та малої прози, цікавтеся, вони того варті!
Книжки гостей:

Інесса Доленник: "Навпіл" (Кривий Ріг, 2016); "Гойдалки" (Кривий Ріг, 2013);
Ладо Орій (Петро Кухарчук): "Мова Душі", "Коло" (Житомир, 2017), "Проліски";
Лілія Завойська: "Революція гідності" (Київ, 2015), "Зернини, зрощені серцем" (2017);
Віктор Крупка: "Прозорі" (Вінниця, 2017);
Ліна Ланська: "Танець на лезі" (Чернігів, 2017);
Віталій Савчук: "Перехрестя" (Київ, 2016);
Тетяна Шпичук: "Буде завтра" (Київ, 1993). 


Колективні збірки:
"За межею означень" (Івано-Франківськ, 2009); "Серце Європи" (Хмельницький, 2017); "Вітри часів" (Київ, 2018);

Книжки організаторів:
Тетяна Белімова: "Трояндовий джем" (Київ, 2015);
Тетяна Яровицина: "Тендітна сила" (Київ, 2017);

Така ось цього разу в нас вийшла славна Соборність!
Щира вдячність Національній спілці письменників України
та особисто пану Михайлу Сидоржевському

І ще трохи відгуків на завершення...

Тетяна Герун, Київщина: "Через 2 роки вчора повернулася на сцену "Українських передзвонів" у теплу родинну атмосферу до Майстрів слова. Це вже 12-й фестиваль, куди приїжджають автори з усієї України. Коли слухаєш їх, то розумієш, що слово - це той будівельний матеріал, який потрібен для того, аби зрозуміти бодай найменше із того, що взагалі відбувається. І потреба ця відчувається. Дякую тим людям, які не втомлюються скликати до себе авторів, організовувати і справді вбачають у цьому певну місію. І знову привела мене сюди любов до слова"

Олена Коленченко, Новгород-Сіверський: "Вчора відзвеніли січневі 12-ті "Українські Передзвони", присвячені Дню Соборності! Це вже мої четверті Передзвони). Я знову мала можливість відчути надзвичайно теплу, світлу, сповнену любові до співучого українського слова атмосферу! Це неймовірне СВЯТО для душі! Зустрічі з друзями, відкриття для себе нових талановитих людей, насолода від творчого спілкування. Велика подяка організаторам фестивалю, які докладають великих зусиль, щоб нас усіх зібрати і надати нам таку можливість. Додому повернулася втомлена та ЩАСЛИВА!!!)"

Чуєте? А дехто і подосі удає, нібито нас немає.

 Всего комментариев: 0