АНОНСИ ЗУСТРІЧЕЙ ЗІ СПРАВЖНІМ

» ТЕНДІТНА СИЛА і не тільки у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-13. Вшанування Шевченка
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Бібліотеці імені Лесі Українки
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
» НЕПЕРЕМОЖНІ-28 о Дня Гідності та Свободи
» Згадуємо добрим словом Захисників України
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Новгород-Сіверському
» НЕПЕРЕМОЖНІ-26, Межигір’я
» ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
» "Мовою серця". Розмай вражень
» "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-11. День Незалежності
» ПО ЖИВОМУ
» ТЕНДІТНА СИЛА в Музеї Шістдесятництва
» "Тендітна Сила" йде в люди
» НЕПЕРЕМОЖНІ. День Києва-2107
» "Тарас Шевченко єднає народи". ЕМОЦІЇ
» ПЕРЕМОЖЦІ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" в номінації "ВІДЕОФОРМАТ"
» ПІДСУМКИ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу Тарас Шевченко єднає народи. Номінації НАЖИВО та МІЙ ШЕВЧЕНКО
» Вийшла друком моя "ТЕНДІТНА СИЛА"
» Роздуми про українську поезію
» Положення про ІІ Міжнародний проект-конкурс "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ"
» Українські Передзвони-10
» Мрії Небесної Сотні. Відзнаки Героїв
» ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДРУЗІВ - близьких і далеких, майбутніх і колишніх
» Презентація альбому "СОНЯХИ" В’ячеслава Купрієнка
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ - 9
» Мої Карпати
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1
» Час Візбора - 2016

© Тетяна Яровицина, 2011 » Світ очима натхненної людини
 

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

Не просто художник.
Ярослав ТЕРНОВСЬКИЙ


НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

 

З художником Ярославом ТЕРНОВСЬКИМ я познайомилася випадково, прийшовши на один із заходів Галереї "АРКА" у Національному музеї медицини. З часу нетривалого знайомства Ярослав виріс у моїх очах від враження "приємний симпатичний хлопець" до статусу "красива людина".

Про можливість такого рідкісного повороту подій, звісно, я знати не могла. Одне, що не давало спокою: ОЧІ. Спраглі очі митця не приховаєш від проникливої людини. Зовсім не здивувалася, дізнавшись згодом, що Ярослав - художник.

З цікавістю роздивлялася його роботи на авторському сайті. Не знаю, як "влаштовані" інші люди, а я з великою обережністю, ба навіть із трепетом занурююся у внутрішній світ нової для мене людини. І, як не пускаюся навтьоки, то отримую величезну насолоду від співзвучності і щиро радію недоступним мені баченням, вмінням, досягненням...

І ще одне, на що я останнім часом звертаю увагу, - енергетика людини, наявність внутрішнього сонця, вміння доносити його до людей.

А ще - ментальність... Вже одна назва художньої студії "ЗЕЛО", яку очолює Ярослав, каже сама за себе. І, взвгалі, ця людина віднедавна асоціюється для мене із зеленим світлом - кольором життя.

Ні, це не все. Варто наголосити ще на одній чесноті: ця людина має талант надихати, заспокоювати, зацікавлювати. Її жива мова, навіть якщо це мова на інтернет-ресурсі, закликає до взаємодії. Що ж, моя "літераторська" пошана пану!))

Отже, цієї різдвяної неділі я потрапитла на Екскурсію художньою виставкою "УКРАЇНСЬКА НИВА", яку влаштував нам митець.
 


На екскурсію до галереї "АРКА" я прийшла з невеличким запізненням, однак, мала змогу долучитися до неї на другому колі.
 


 

Я повний неук у царині образотворчого мистецтва, а тому мені було дуже цікаво порівняти погляди простачка і фахівця на твори мистецтва. Ярослав наочно показував це на власних творах, зауважуючи на тому, що подобається пересічному глядачеві, а що впадає ув око справжнім поціновувачам.
 


Я майже миттєво знайшла своє місце серед означених, бо око потягнулося до найбільш реалістичних робіт із купою деталей)). А, якщо вірити екскурсоводу, запекла деталізація асоціює картину з фотографією, що не є компліментом для багатьох художників.

Одразу ж провелися паралелі. Згадалося визначення поезії (особисто для мене не дуже прийнятне): коли сказане у вірші не можна пересказати прозою, ото і є справжня поезія. Цікаво доторкнутися до різних "професійних заморочок"  і забобонів у різних творчих сферах.

Треба віддати належне митцю, жанрове різноманніття і творча палітра його доробку досить об'ємні. Перші картини датовані 2011 роком. Ось декілька фото.
 

 

 

 

Чи варто казати, що картини треба роздивлятися наживо?! Навіть за відсутності належного освітлення вони залишають чарівний відбиток у свідомості.
 


З приємністю дізналася, що Художня студія оселилася у Жовтневому палаці і очищує його енергетику духом творчості. Нині там проводяться заняття і майстер-класи для всіх охочих,


і мені одразу ж закортіло зробити невеличкий подарунок одному юнакові (тезці Ярослава), який тимчасово не має змоги навчатися за обраним фахом, але в студії, я впевнена, йому розкажуть про величезні плюси самоосвіти...

А ще Студія проводить так звані пленери, з виїздом на природу... От би й собі побачити, як народжуються картини!...
 


От часом, влаштовуючи різноманітні заходи, гадаєш: із чим іти до людей - із болем або виключно зі сліпою надією?.. А коли вирішуєш бодай на пару годин перекреслити темну реальність і дати зелене світло прекрасному, тебе не полишає відчуття провини. Такий час... Чи треба це людям зараз?


ТРЕБА. ПРЕКРАСНЕ ЗЦІЛЮЄ. 


За дві години потому я прийду до військового шпиталю. І, дякувати Ярославові, відчуватиму в душі якийсь непоборний тил... А, відповідно, щось зможу дати людям, яким треба набувати сил для якнайшвидшого одужання... Їх чекають вдома рідні.

То ж я цілком підтримую творчі починання Ярослава Терновського, який, крім відчуття краси і духу рідної землі, дарує кожному можливість очищення і самовдосконалення. Від нас потрібно одне - просто відкрити душу назустріч. Життя коротке. Треба встигнути вчинити якнайбільше прекрасного!!!


ПРИХОДЬТЕ НАСОЛОДИТИСЯ КРАСОЮ ТИХОЇ, МИРНОЇ, ВІЧНОЇ, МАЛЬОВНИЧОЇ УКРАЇНИ!!!


Ярославові особисто я не зичитиму творчих злетів.
У його доробку вже доволі багато того, чим можна пишатися...
Побажаю просто насолоди від творчості і людської вдячності!


 

 Всего комментариев: 0