АНОНСИ ЗУСТРІЧЕЙ ЗІ СПРАВЖНІМ

» ТЕНДІТНА СИЛА і не тільки у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-13. Вшанування Шевченка
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Бібліотеці імені Лесі Українки
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-12. День Соборності
» НЕПЕРЕМОЖНІ-28 о Дня Гідності та Свободи
» Згадуємо добрим словом Захисників України
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Новгород-Сіверському
» НЕПЕРЕМОЖНІ-26, Межигір’я
» ЗНАЙ НАШИХ: Українська докласична поезія
» "Мовою серця". Розмай вражень
» "Воля громади: Червона доріжка Гідності"
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-11. День Незалежності
» ПО ЖИВОМУ
» ТЕНДІТНА СИЛА в Музеї Шістдесятництва
» "Тендітна Сила" йде в люди
» НЕПЕРЕМОЖНІ. День Києва-2107
» "Тарас Шевченко єднає народи". ЕМОЦІЇ
» ПЕРЕМОЖЦІ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" в номінації "ВІДЕОФОРМАТ"
» ПІДСУМКИ ІІ Міжнародного проекту-конкурсу Тарас Шевченко єднає народи. Номінації НАЖИВО та МІЙ ШЕВЧЕНКО
» Вийшла друком моя "ТЕНДІТНА СИЛА"
» Роздуми про українську поезію
» Положення про ІІ Міжнародний проект-конкурс "ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ"
» Українські Передзвони-10
» Мрії Небесної Сотні. Відзнаки Героїв
» ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДРУЗІВ - близьких і далеких, майбутніх і колишніх
» Презентація альбому "СОНЯХИ" В’ячеслава Купрієнка
» УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ - 9
» Мої Карпати
» НЕПЕРЕМОЖНІ у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1
» Час Візбора - 2016

© Тетяна Яровицина, 2011 » Пісні для душі
 

НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

ПІСНІ ДЛЯ ДУШІ
в малій залі палацу "Україна"
у виконанні Харківського клубу пісенної поезії ім. Ю.Візбора
.
20 червня 2015 р.НОВИНИ * АВТОРСЬКИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ЯРОВИЦИНОЇ * ПРОСПЕКТ ПІДНЕСЕННЯ

Ну що сказати… деколи радість від очікування зустрічі рідних по духу людей затьмарює розум і ти робиш усе можливе, аби зустріти їх так, немовби у них нікого, крім тебе, у Києві немає.

Від друзів дізналася, що 20 червня, у день народження Юрія Візбора, Харківський клуб пісенної поезії імені Юрія Візбора дає концерт «ПІСНІ ДЛЯ ДУШІ». Уважно роздивившись афішу, зрозуміла, що мені буде цікаво побувати на такому дійстві! З теплом згадую свій перший фестиваль «Час Візбора-2011», на якому мені, до того ж, пощастило здобути лауреатство.

Соромно, але на той час мої уявлення про авторську пісню нічим не відрізнялися від уявлень пересічної домогосподарки. А тут доля немовби за руку привела у дружню атмосферу фестивалю, у світ нічних ватр, гітарних переливів, розумних очей, осмислених текстів…


З того часу явище попси для мене змаліло до тарганячого царства – нав’язливого і всюдисущого, хоча справедливе місце його – десь за плінтусом…

Це був досить потужний поштовх у моєму творчому розвитку, і навіть якщо мені вже не судилося вирости в творчому плані, то мене дуже й дуже влаштовує «рівень» пісенної поезії – простої, розумної, душевної і доступної широкому загалу.

Отже, зустріла я своїх милих харків’ян на чолі з Президентом Клубу Марком Босіним. Зустріч відбулася на сходах перед Палацом культури «Україна». Шкодую, що не дотумкала сфотографувати делегацію чоловіків, які спускалися назустріч. Приємно, годі й казати…

Велика подяка харківському продюсерові Антону Меженіну, зусиллями якого мої дорогі люди були доставлені до столиці

та мали змогу подарувати киянам автентику авторської пісні, адже Клуб був заснований у 1959 році, і нещодавно відзначив своє 55-річчя. На одному з таких заходів мені пощастило побувати. Цілком відверто можу засвідчити повні харківські зали.

Для довідки: перший фестиваль бардівської та туристичної відбувся в 1959 році на Коробовому Хуторі на Козачій горі, над рікою Сіверський Донець. Туди з’їхалися  молоді барди (переважно туристи та альпіністи), ще маловідомі, які згодом стали відомими на весь світ – Юлій Кім, Юрій Кукін та інші. Захоплююче видовище заполонило місцину: ватри вздовж обрію – цілу ніч, аж до ранку. А кожна пісня, яка виставлялася на суд, мала обійти всі ці ватри…

Вкотре переконуюся, що все в житті тримається на особистостях. І вік Клубу,  який являє собою досить щільний осередок та притягує до себе багатьох творчих людей і щирих поціновувачів авторської пісні, має на своєму «рахунку» солідні цифри переважно завдяки особистості такого порядку, як професор, доктор фізико-математичних наук Марк Євгенович Босін.

Тут і далі - фото Володимира Харченка

Ця шалено розумна і несподівано скромна людина особисто для мене є світочем, який не розмінявся на регалії і умовності, а обрав єдино вірний шлях – нікого з себе не удавати. Просто бути тим, ким він є.

Я можу помилятися, але, на мій погляд, нам киянам слід повчитися у харківської команди.

Продюсер Антон Меженін був щиро здивований зустріччю, і відверто зізнався, що «ще ніколи з таким не стикався», тим паче у Палаці «Україна». «Шоубіс» має дещо інші цінності. А шкода… 

Так, Антоне, то був теплий прийом «по-київськи»… Любов до людей творить дива… І завжди повертається! Бажаю всім вам багато-багато таких зустрічей по всьому світу!))

А ще варто сказати, коли час від часу я «зривалася» і переходила на російську (бо ж – харків’яни…), Антон казав: «Дуже вас прошу, не переходьте на російську! Дайте послухати. Нам не вистачає мови. У нас у Харкові українською розмовляє лишень театр «Березіль»!» Ну, це так, до слова!.. А як серйозно – україномовні творчі люди, агов до Харкова! У людей є потреба чути і любити українське!

Сам концерт виправдав усі мої очікування, та й народу було достатньо, хоча й мали місце хвилювання, що фестиваль «Лісова Фієста» та інші столичні заходи відтягнуть на себе всю публіку. Ба ні. Майже повна зала! Та й загальне відчуття було таке, що Клуб привіз до Києва цілу епоху. Тригодинне дійство занурило нас у неї з головою. Марк Євгенович розповідав про те, як народився жанр бардівської пісні, і, відповідно, Клуб. Про своє знайомство і спілкування з Юрієм Візбором. Жити в одному будинку, на одному поверсі з такою людиною судилося не кожному!..

Пісні класиків авторської (бардівської) пісні у виконанні членів клубу – Галич, Окуджава, Візбор, Кукін, Висоцький… Презентація власних пісень «клубнів і клубничок» і короткі характеристики виконавців…

Світлана Гревцева
 

Микола Чернов
 

Чудовий дует - Ірина Барабаш, Юрій Черкашин
 

Володимир Фоменко
 Марк Босін
 

Вікторія Шевченко
 

Сергій Дорофєєв
 

Ірина Федорова
 

Володимир Зачепа
 

Євгеній Фрідлянд
 

Володимир Харченко (він же автор фото).

Доня, що була зі мною, мала змогу порівняти душевні пісні молодості бабусі і дідуся з сучасним «інформаційним валивом». Особливо я зауважила на тому, що кожен з виконавців у житті має свій фах, тобто пісня – це не спосіб заробітку, а потужний супровід життя. Дитя слухало, жваво реагувало, ставило запитання… До того ж, малій було цікаво спочатку спостерігати їх звичайними людьми за столом, а потім – хто на що здатний на сцені. А коли опісля концерту «цілий професор» подарував їй квіти, та ще й узяв під крило по дорозі додому, щастю дитини не було меж!.. Певна, цю зустріч вона пронесе із собою усе життя!!!

Ми щасливі були побути з цими чудовими людьми бодай декілька годин! Але така зустріч варта років очікування.

Любі харків’яни! Приїжджайте до нас частіше!

 Всего комментариев: 0